scorecardresearch

Alaçatı Cumbalı Konak

311 izlenme
Kategori Seyahat
Eklenme Tarihi 5 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
www.alacatidatatil.com/otel/cumbali-konak/

Alaçatı'daki yaşama en büyük şahit taşlarıdır..." Bu düşünceyle, 1800 lü yıllardaki ismi Alatzata olan dönemden tutun Alacaat ve günümüzdeki Alaçatı'ya dek tarihteki tüm anıları, yaşamı harmanlayarak size sunmak istedik ve yıkılan rum evlerinden tek tek topladığımız 57 römork taş ile küçük otelimizi oluşturduk.

Alaçatı mimarisini kullanarak yaptığımız ve 12 ay boyunca hizmet verdiğimiz otelimizde 3ü cumbalı olmak üzere toplam 8 oda mevcut. Birde küçük yemyeşil, sardunya, begonvil ve lavanta kokularıyla bütünleşmiş huzur bahçemiz, ve tabiki tamamen yöremize ait, organik ev yapımı ürünlerle köy kahvaltısı...

Köy içinde bulunan otelimizin çarşıya uzaklığı 200mt. ve önünde açık otoparkı mevcut. Surf okullarına ve ılıca plajına uzaklığı ise 3km.

En az 120 yıllık olan ve yıkılan rum evlerinden teker teker topladığımız taşlar ile, Alaçatı mimarisine uygun şekilde inşaa ettiğimiz otelimizde, 3ü cumbalı, 1 delüks olmak üzere toplam 8 oda bulunmaktadır. Adları SARDUNYA, SAKIZ, ORTANCA, ÇİVİT, YASEMİN, ZEYTİN, LAVANTA, LİMON olan odalarımızın herbiri, huzur dolu bir tatil geçirmeniz maksadıyla, ismine uygun şekilde birbirinden farklı renklerde dekore edilmiştir.

Odalarımızda klima, kablosuz internet, saç kurutma makinesi standarttır. SARDUNYA, SAKIZ ve ÇİVİT odalarında ise laptop kasası ve mini bar, çay kahve makinesi mevcuttur.

Uyku kalitesine vermiş olduğumuz önem sebebiyle tüm odalarda kullandığımız yataklar üst sınıftır. Bunu kelimelerle ifade etmek yerine, değerlendirmesini sabah uyandığınızda sizlere bırakmak istiyoruz...
Etiketler