scorecardresearch

Alaçatı İl Fico Restaurant

581 izlenme
Kategori Gıda
Eklenme Tarihi 5 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
www.alacatidatatil.com/mekan/il-fico-restaurant/

Alaçatı'yı çok seviyoruz. Eski adıyla "Alaca At". Dünya'nın en güzel, en şirin, en benzersiz kasabalarından biri. Taş evleri, pencereleri, kapıları, sokakları, kedileri, küçük dükkanları, takıları, butikotelleri, kahveleri, plajları, kulüpleri, barları, lokantaları, yemekleri, kurabiyeleri ve rüzgarı ile benzersiz.

Sokağımızı çok seviyoruz. Alaçatı'nın en yoğun caddesiyle kesişen en sakin sokaklarından biri. Bizi tercih eden konuklarımızın çoğu yemeklerini yerken etrafında kontrol edemedikleri seslerin, hareketlerin olmasını sevmeyenlerden. Bazıları da yemeklerini keyifle yedikten sonra sadece 20 metre yakınımızdaki ana caddedeki kalabalığa karışanlardan. Sokağımızda konuklarımızın isteklerine özel masalar kurmayı çok seviyoruz. Hele İtalyan sitili boydan boya bir masa hazırlamak bir İtalyan lavanteni olarak bana ayrı bir zevk veriyor.

İsmimizi çok seviyoruz. İncir'in İtalyancası. Bahçemizdeki kocaman incir ağacımızdan ve İtalyan mutfağından oluşan menümüzden aldı ilhamını.

Menümüzü çok seviyoruz. Akdeniz lezzetleri ve içkilerinden... Ege mezeleri, kalamar, ahtapot çeşitleri, açık yeşil, koyu yeşil salatalar, özel soslarımızla etler, balıklar, Makarnalar (özellikle deniz mahsüllü veya bahçemizde yetiştirdiğimiz fesleğenlerden yaptığımız pestolu makarna) ve dondurmalı peynirli incir tatlısı. Menümüzü en lezzetli en taze malzemelerle hazırlayabilmek ve konuklarımıza sunmak için her gün pazar pazar dolaşıyoruz.

Siz de, bizim sevdiklerimizi sevenlerden ve Alaçatı'da geçirilen her anın değerli olması gerektiğine inananlardansanız, ben, eşim Ayça, Memo ve ekibimiz sizi İl Fico'da görmekten, sizinle tanışmaktan büyük keyif alacağız.

Toni Drosa
Etiketler