scorecardresearch

Alaçatı Noche Otel

258 izlenme
Kategori Seyahat
Eklenme Tarihi 5 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
www.alacatidatatil.com/otel/noche-otel-alacati/

İnsanın, görünce gülümsemeden ve “a-aa!” demeden edemediği bir yer ALAÇATI NOCHE OTEL. Gayet yaratıcı ve eğlenceli bir Alaçatı yorumu...

Yaklaşık bir buçuk dönümlük bir bahçe içinde 5 ev yapılmış. Her biri aynı mimari tarzın farklı versiyonları olarak tasarlanmış ve parıl parıl renklerde boyanmış. Neredeyse Venedik Burano adası diyeceğiz– tabii kanalsızı...

Hafif bir site havası yok değil. Bu sizi bozmuyorsa yayılıp serilmek isteyenler için son derece fonksiyonel. Nasıl başarıyorlarsa Alaçatı’nın en sıkı, en gürbüz çimeni de her mevsim burada.

Alaçatı Noche evlerinin her birinde 4 oda var. Odalar geniş, ferah, aydınlık. Evlerin içi, dışları gibi cesur renklerle boyanmamış. Aksine Alaçatı’nın artık iyice alıştığımız beyaz ağırlıklı, yumuşak geçişli, feminen tarzında. Mobilyalar da aynı şekilde beyazın, mavinin, ekrunun açık tonlarını taşıyor.

Beşinci ev ise komple tutmalık. Öbürleri gibi oda oda verilmiyor da tümünü tutuyorsunuz.
Bize kısmet olmadı ama kahvaltının hayli kuvvetli olduğu söyleniyor.

Yaratıcıları, sörf uğruna İstanbul’u terk etmiş ve bir daha da dönmemiş biri inşaatçı biri turizmci Ustaoğlu çifti. Binaların dışı Hakan Bey’in elinden çıkma, içleri ise Ebru Hanım’ın.
Etiketler