scorecardresearch

Alaçatı Kapari Otel

157 izlenme
Kategori Seyahat
Eklenme Tarihi 5 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
www.alacatidatatil.com/otel/alacati-kapari-otel/

Konforlu,şık ve zarif bir butik otel olan ve 6 suite ile 16 lüks odadan oluşan Alaçatı Kapari Otel bu sezon açıldı.Alaçatı Marina Mevkiinde ,mükemmel konumu,doğayla uyumlu mimarisi ve deniz manzarası ile sörf merkezlerine yürüme mesafesindedir.
Odalarının her biri farklı çizgiler taşıyan otelimiz,bahçesi,jakuzili açık havuzu,spa , fitness ve gün boyu yiyecek içecek servisi sunulan snack barı ile hizmetinizdedir.
Kapari Otel,kent stresinden bir adım ötede keyifli ve konforlu bir tatil sunmakla kalmayıp,küçük eğitim ve seminer gruplarına uygun ses ve görüntü gibi teknik sistemlerle donatılmış toplantı salonlarıyla da hizmetinizdedir.

The Alaçatı Kapari Hotel is a stylish, comfortable, and exquisite boutique hotel with 6 suite and 16 luxurious rooms, which has just opened this season. Ideally situated across Alaçatı Marina in an excellent location overlooking the sea and with an architectural design which blends with the surrounding nature, the hotel is just within walking distance from the famous surf centers.
With each of its rooms uniquely designed, the hotel welcomes its guests to its outdoor pool with jacuzzi surrounded by lush gardens, its spa and fitness facilities, as well as its all day open snack bar with tasty delights and drinks.
Besides offering a comfortable and enjoyable vacation away from the stress of city life, Alaçatı Kapari Hotel is also able to accommodate meeting rooms equipped with thelatest audio-visual technology for small trainings and seminars.
Etiketler